PKS Gorzów Wielkopolski – firma z tradycjami

PKS Gorzów Wielkopolski – firma z tradycjami

Gorzów Wielkopolski to miasto mieszczące się w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim. Słynie ono przede wszystkim z zieleni, gdyż znajduje się tu aż dziewięć parków oraz obszar chroniony Wysoczyzny Gorzowskiej. Gorzów może pochwalić się też firmą z tradycjami, jaką jest PKS Gorzów.

Historia PKS Gorzów

Nie do końca wiadomo, kiedy dokładnie powstała Państwowa Komunikacja Samochodowa w Gorzowie Wielkopolskim. Zachowało się kilka dokumentów oraz zdjęć, które mogą sugerować, iż firma rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 1949 roku, więc niedługo po Drugiej Wojnie Światowej. Przez kilka lat PKS Gorzów rozrósł się z małej firmy do dużego przedsiębiorstwa. Początkowo dysponowano w nim kilkoma samochodami ciężarowymi, trzema ciągnikami oraz, co ciekawe, piętnastoma zaprzęgami konnymi. Zatrudniano wtedy około stu czterdziestu pracowników. Kilka lat później, PKS to już prawie trzystu pracowników, siedemdziesiąt siedem pojazdów ciężarowych i kilkanaście autobusów. Od tego czasu firma nieustannie się rozwijała, a mimo obecnego spadku zainteresowania tego typu komunikacją zbiorową przez dużą część społeczeństwa, nadal prężnie działa.

PKS Gorzów Wielkopolski – bogata oferta

Obecnie PKS w Gorzowie Wielkopolskim oferuje, przede wszystkim, przewozy osobowe do Międzychodu, Międzyrzecza, Nowej Soli, Strzelców Krajeńskich, Sulęcina oraz Wolsztyna. Poza tym można zamówić tu także przewozy towarowe (zarówno krajowe, jak i międzynarodowe). Świadczone są tu też usługi z zakresu technicznego jak sprzedaż części motoryzacyjnych, stacja obsługi i naprawy pojazdów, serwis klimatyzacji samochodowych, stacja paliw, czy myjnia. Warto wspomnieć, iż można tu również wynająć autokar wraz z kierowcą do prywatnych celów.

Jak widać, mimo upływu lak Państwowa Komunikacja Samochodowa w Gorzowie Wielkopolskim działa prężnie i rozwija się, mimo upływu wielu lat od jej powstania. Nadal wielu Gorzowian może liczyć na szybki i tani transport.