Czego używać do czyszczenia płyty indukcyjnej?

Czego używać do czyszczenia płyty indukcyjnej?

Czyszczenie płyty indukcyjnej bywa zadaniem bardzo uciążliwym. Tłuste plamy i przypalenia są dość trudne do usunięcia. Zdarza się, że trzeba mocno szorować, by się ich pozbyć. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, by bez większych problemów móc doczyścić płytę indukcyjną. Jak to zrobić? Czego używać do czyszczenia?

Specjalny płyn do mycia płyty indukcyjnej

Na początek warto zwrócić uwagę na stosowanie specjalnych płynów przeznaczonych do mycia płyt indukcyjnych. Są one zdecydowanie bardziej skuteczne niż domowe sposoby czyszczenia. Nie można się temu dziwić, bo skład takich preparatów jest dobrze przemyślany.Płyn do mycia płyty indukcyjnej powinien skutecznie poradzić sobie z tłustymi plamami, a nawet rozpuścić stwardniałe przypalenia. Dobrym pomysłem może więc być stosowanie płynów, których skład został skomponowany wyłącznie do czyszczenia płyty. Powinien on być zdecydowanie lepszym wyborem niż uniwersalne płyny czyszczące, których działanie może być zbyt agresywne, jeśli chodzi o płyty, które w gruncie rzeczy są dość delikatne. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest więc stosowanie specjalnych produktów, które nie tylko czyszczą, ale także pielęgnują powierzchnie.

Skrobaki do płyt

Wprawdzie płyty indukcyjne dość łatwo zarysować, to można też czyścić je przy pomocy specjalnych skrobaków. Warto jednak pamiętać, że nie powinno się używać ich do zeskrobywania starych i zaschniętych przypaleń. Zdecydowanie lepiej jest najpierw zmiękczyć je przy pomocy płynu do mycia płyty indukcyjnej. W przeciwnym wypadku jest spore ryzyko, że na powierzchni płyty pozostaną bardzo brzydkie zarysowania, które w skrajnym wypadku mogą wpłynąć negatywnie na działanie całego urządzenia. Gdy zabrudzenie jest wstępnie rozpuszczone, dużo łatwiej jest się go pozbyć. Oznacza to, że nie trzeba mocno skrobać po płycie, a jedynie zepchnąć zabrudzenie przy pomocy narzędzia. To dobre rozwiązanie, które pozwala na szybkie pozbycie się przypaleń, ale bez ryzyka uszkodzenia płyty. To najlepsze dostępne rozwiązanie.