Zielona Góra – co warto zobaczyć w tym mieście?

sindbad (7).jpg

Zielona Góra jest jednym z największych miast w województwie lubuskim. W tym mieście można zobaczyć naprawdę sporo atrakcji, które zainteresują nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.

Zielona Góra atrakcje – piękne krajobrazy i wspaniała historia miasta

Zieloną Górę każdego roku odwiedzają turyści z całego świata. Jest to bowiem miejsce pełne różnorodnych atrakcji. Zielona Góra jest miastem idealnym do spacerów. Sercem miasta jest Stary Rynek, który powstał w XVI wieku i od tego czasu był kilkakrotnie w przebudowie. W centrum miasta warto zobaczyć Wieżę Łaziebną z wieku XV oraz przedwojenne wille. Warto zaznaczyć, iż Zielona Góra jest jedną z nielicznych miejscowości, której zabudowa w wyniku II wojny światowej praktycznie nie ucierpiała.

Zielona Góra atrakcje – Bachus oraz Centrum Nauki Keplera

Zielona Góra znana jest z małych figurek, które przedstawiają rzymskiego boga wina – Bachusa. Odwiedzając to miasto można przechadzać się po pięknych, kolorowych uliczkach i podziwiać te małe figurki. Centrum Nauki Keplera jest miejscem, które świetnie łączy zabawę i naukę. W skład CNK wchodzi Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus. Są to atrakcje często odwiedzane przez turystów i każdego roku cieszą się niesłabnącą popularnością. Centrum nauki jest interesującą atrakcją dla wszystkich osób, które są ciekawe świata i lubią przeprowadzać eksperymenty. W CNK można bowiem podziwiać przygotowane ekspozycje i na specjalnych stanowiskach wykonywać eksperymenty z dziedziny fizyki, biologii, chemii oraz technologii.

Zielona Góra atrakcje – Palmiarnia oraz Park Winny

Odwiedzając Zieloną Górę warto zobaczyć Palmiarnię, która cechuje się tropikalnym klimatem. Palmiarnia jest miejscem, gdzie zobaczyć można rośliny egzotyczne, jak: palma daktylowa, palma kokosowa oraz kakaowiec. W sąsiedztwie Palmiarni znajduje się Park Winny. Wszyscy, którzy interesują się tym tematem, mogą odwiedzić prawdziwą winnicę.

Zielona Góra to miasto przyjazne turystom. Znajdują się tam różnorodne atrakcje. Na pewno jest to miejscowość, którą warto zobaczyć.