Udane małżeństwo

Wielu z nas rozpoczynając swoją nową życiową drogę jako małżonkowie, zastanawia się co robić by żyć szczęśliwie. W Japonii istnieje Organizacja Kochających Mężów. Założył ją Kiyo Yamana, chciał stworzyć idealny związek ze swoją drugą żoną, początkowo organizacja miała mieć charakter żartu, lecz wzrost jej zainteresowaniem skłonił założyciela do wielu zmian i przemyśleń. Dziś organizacja liczy 200 członków, Kiyo wraz z żoną stanowili dla wielu osób wzór idealnego małżeństwa, dlatego też zdecydowali się dzielić z innymi swoimi sposobami.

Idealne małżeństwo

Według Kiyo stosując się do niżej opisanych zasad zyskasz idealne małżeństwo. Stosuj się do niego wraz ze swoim współmałżonkiem.
Po pierwsze „wracaj do domu przed 20” wielu z nas zaniedbuje związek poświęcając się pracy, chęć pogoni za pieniędzmi by mieć dostatnie życie powoduje, że relacje między nami zaczynają się psuć. Nie dbamy o małżonka ponieważ jesteśmy zajęci pracą. Odetnijmy się od niej, gdy wracamy z pracy do domu nie wracajmy myślami do obowiązków, poświęćmy się ukochanej osobie i niech ona robi to samo dla nas. Yamana twierdzi, że praca po godzinach nie przynosi dużych rezultatów lecz powoduje, że zaniedbujemy żonę. Kolejnym ważnym aspektem jest dom w którym przebywacie. Zadbajcie o dobrą atmosferę, odetnijcie się od wszystkiego co wam przeszkadza i skupcie się na sobie. Dom powinien być miejscem do którego chcemy wracać, uciekać od codzienności i w którym możemy się w pełni odprężyć i relaksować. Ważne jest mówienie do partnera po imieniu, bardzo dobre są również pieszczotliwe zwroty, to one budują intymność między partnerami. Podczas rozmów jak i w momentach sam na sam patrzcie sobie w oczy, kontakt wzrokowy jest bardzo ważny i budujący. Patrząc w oczy partnera jesteśmy w stanie zbudować w naszym partnerze poczucie ważności, dajemy mu również do zrozumienia że ma w nas oparcie. Ostatnim ważnym elementem dbania o nasz związek jest słuchanie drugiej osoby, to ona jest dla nas najważniejsza. Zostawmy problemy pracy czy innych osób ,a zajmijmy się swoimi partnerem. Wysłuchajmy co ma nam do powiedzenia i my mówmy również to co jest dla nas ważne.

Bądźmy idealni, kochajmy się

Związek szczęśliwy jest również bardzo budujący, pokazujemy światu, naszym dzieciom i rodzinie,że nam na sobie zależy. Mając oparcie we własnym małżonku jestem w stanie poradzić sobie z wieloma problemami. Znacznie łatwiej jest nam poradzić sobie w pracy jak i z własną samooceną. Szczęśliwy związek ma wpływ na wiele aspektów, kochamy naszego partnera i on jest dla nas najważniejszy. Stosujmy się do wyżej wymienionych zasadach nawet jeżeli nasz związek nie jest sformalizowany, dbajmy o siebie bo to jest w życiu bardzo ważne. Pamiętajmy również, że obie strony muszą dbać o siebie nawzajem i poświęcać się sobie w stu procentach.