Sypialnia w romantycznym domku

Sypialnia w romantycznym domku

Kuchnia, łazienka, korytarz to miejsca, które bez wątpienia mają znaczenie, jeżeli chcemy zaaranżować dom w stylu romantycznym przeznaczony do wynajęcia. Jednak ważniejsza okaże się sama sypialnia. To przecież w niej zakochana para okazuje sobie najwięcej uczuć.

Urządzanie sypialni

Każdy właściciel hotelu dla młodych i starszych małżeństw wie, że pięknie urządzona sypialnia będzie doskonałym wabikiem. Niepowtarzalną atmosferę uzyskamy, jeżeli przygotujemy alkowę na poddaszu! Wtedy na pewno będzie ona przypominać przestrzeń kojarzoną z wielu romansów filmowych.

Nie będą przeszkadzać skośne ściany, choć mogą sprawić jakieś problemy w trakcie projektowania. Najważniejsze to pamiętać, aby wygodne łóżko ustawi daleko od takiej ściany. Nie chcemy przecież, aby przytuleni ludzie nabili sobie guza w trakcie pobudki. Chcąc sprawić, aby sypialnia na poddaszu była jeszcze bardziej romantycznym miejscem, warto powiesić na stropowych belkach piękne ozdoby, baldachim czy lampy dające nastrojowe oświetlenie.

Meble i dekoracje

Oprócz łóżka w sypialni niezbędną okażą się odpowiednie meble. Takie, dzięki którym romantyczny domek dla dwojga spodoba się każdemu. Przyda się zatem niska komoda oraz dwa, małe stoliki nocne. Swoją funkcję spełnią również szafki zamówione na wymiar.

Dużo uroku dodadzą także dekoracje, o których była już ogólnie mowa powyżej. Nie może być ich jednak zbyt wiele, bo to zaburzy całą harmonię i spokój. Koniecznie trzeba też zawiesić lustro. Wszystko ma być zastosowane z umiarem, a styl powinien charakteryzować się delikatnością i kolorystyczną spójnością.

Inne style sypialni na poddaszu

Romantyczny domek dla dwojga może stać się bardziej oryginalny oraz intymny, gdy znajdzie się w nim przytulna sypialnia na poddaszu, ale zaprojektowana w inny, oryginalny sposób. Chodzi np. o styl rustykalny, skandynawski oraz glamour. Już same nazwy brzmią ciekawie. A czym się różnią?

Ten pierwszy styl cechuje się subtelnością, ściany są szare i dominuje drewno z wyraźnymi słojami (zarówno w przypadku łóżka, jak i innych mebli). Jaśniejsze kolory drewna i białe ściany to cecha aranżacji skandynawskiej. Glamour to z kolei elegancja i błękitne lub różowe barwy.