Czym wyróżniają się oryginalne palety euro plastikowe?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (7) .jpg

Oryginalne palety euro plastikowe cenione są za wytrzymałość, bezpieczeństwo i higienę, dlatego też w dzisiejszych czasach są zdecydowanie najciekawszą alternatywą dla swoich drewnianych odpowiedników. Chemioodporne palety z tworzywa idealnie sprawdzą się praktycznie w każdej branży. W dużej mierze to właśnie szeroka uniwersalność jest ich największym atutem.

Szeroka oferta palet

Plastik jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci są w stanie dostarczyć palety w wielu rozmiarach. Na rynku dostępne są także firmy, które wykonują nietypowe palety na indywidualne zamówienie.

Największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne palety transportowe, które są bardzo wytrzymałe i stabilne. Ich olbrzymim atutem jest to, że nie wymagają one systematycznej konserwacji. Jeżeli chodzi o sam rozmiar to zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się Palety euro plastikowe 1200 x 800 x 145 mm i 1200 x 800 x 160 mm. W magazynach spotkać można również palety z tworzywa o wymiarze 1300 x 1100 x 165 mm.

Czym wyróżnia się paleta euro plastikowa?

Jak wspomniano we wstępie euro palety plastikowe są bardzo wytrzymałe. Ich nośność statyczna wynosi około 4000-5000 kg. Jeżeli chodzi o nośność dynamiczną, to wynosi ona z kolei od 1000 do nawet 1500 kg.

Nowością na rynku są półpalety, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Palety tego typu wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko w transporcie i magazynowaniu. Półpalety idealnie nadają się do prezentowania towarów.

Znakiem charakterystycznym palet z tworzywa sztucznego jest ich gniazdowa konstrukcja. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w bezpieczny sposób można układać je w stos. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można obniżyć koszty transportu i zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie.

Dlaczego warto?

Palety z tworzywa sztucznego są znacznie lżejsze niż na przykład popularne palety drewniane. Jak łatwo się domyślić mniejsza waga ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie kosztów logistycznych. Plastikowa powierzchnia jest idealnie gładka. Palety plastikowe są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o drzazgach i gwoździach na które można niestety natrafić na drewnianych paletach.

Największym atutem palet euro plastikowych jest jednak ich żywotność. Nie można zapominać również o wysokiej odporności nie niekorzystne warunki atmosferyczne i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Plastik doskonale radzi sobie z szkodliwymi substancjami chemicznymi, jak i również z promieniowaniem UV.