Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu?

W przypadku kiedy nie chcemy wydawać pieniędzy na organizowanie urodzin dziecka w restauracji czy innym obiekcie, śmiało możemy zaplanować taką imprezę w swoim domu.

Urodziny dla dzieci od czego zacząć – planowanie urodzin

Oczywiście najważniejsza jest lista to dzięki niej, będziemy wiedzieli ile produktów należy zakupić aby dla nikogo niczego nie brakło. Jeżeli planujemy zaprosić więcej niż 6 uczestników, musimy poprosić kogoś o pomoc podczas imprezy. W chwili, gdy wiemy już ilu będzie gości, możemy wspólnie z dzieckiem zaprojektować zaproszenia lub gotowe wydrukować z internetu czy zakupić w sklepie. Pamiętajmy, aby w razie pomyłki przygotować kilka zaproszeń dodatkowych.

Dekoracje – ważny element dziecięcych urodzin

Tutaj możemy popuścić nasze wodze fantazji i udekorować mieszkanie czym tylko dusza zapragnie. Oczywiście najbardziej popularne są: balony, serpentyny czy piniata. Warto również zadbać o odpowiednie udekorowanie stołu, pomocne nam będą w tym kolorowe serwetki, słomki, kubki oraz talerzyki. Każda zaproszona osoba może dostać również czapeczkę urodzinową i trąbkę. Dobrze jest również posłuchać, co ma do powiedzenia nasz maluch, bo może okazać się, że będzie chciał, aby motywem przewodnim były postacie z jego ulubionej bajki.

Co podać do jedzenia? – organizacja zabawy

Tutaj wszystko zależy od wieku dzieci, jednak najlepiej zawsze sprawdzają się:
– pizze
– tortille
– naleśniki
– kanapki
Na stole oprócz wyżej wymienionych rzeczy mogą znajdować się również:
– cukierki
– lizaki
– ciastka
– owoce
– napoje

Oczywiście głównym punktem tutaj będzie tort, który również dziecko może wybrać według swoich upodobań. Jeżeli własnoręcznie robimy tort, możemy zakupić przez internet opłatek z dowolnym obrazkiem, który nada naszemu tortowi pięknego wyglądu.Organizacja zabawy to najważniejszy etap urodzin, dlatego warto wcześniej przygotować listę gier i zabaw, w których dzieci będą chętnie brały udział. Jeśli urodziny wypadają latem, a my mamy ogródek można kupić basen jako dodatkową atrakcję dla małych gości. W przypadku kiedy nie mamy pomysłu na zabawy, możemy poszukać nowości w internecie.

Pamiętajmy, że podczas szykowania imprezy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo dzieci. Dlatego ważne jest, aby szklane czy wartościowe rzeczy na czas zabawy przenieść w inne miejsce, a od rodziców dowiedzieć się, czy przypadkiem jakieś dziecko nie jest alergikiem.