Jak wygląda skok spadochronem?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się skoki spadochronowe nad morzem. Wiele osób potrzebuje mocnej adrenaliny, dlatego przyciągają ich sporty ekstremalne. Skoki spadochronowe to jedna z najbardziej popularnych odmian.

Przygotowanie do skoków spadochronowych

Skoki tandemowe polecane są osobom, które po raz pierwszy spotykają się z tym sportem. Kurs spadochronowy przeznaczony jest dla osób, które poczuły, że swobodne spadanie jest ich pasją. Należy pamiętać, że ogromnym przeżyciem jest sam skok. Najlepiej skoczyć w pięknym otoczeniu, ponieważ wtedy możemy tego doświadczać maksymalnie. Film, który dokumentuje skok ma przede wszystkim oszałamiać krajobrazem. Możesz polegać na instruktorze, jeśli decydujesz się na Skoki spadochronowe, które odbywają się w tandemie. W ten sposób masz zdecydowanie większą szansę, żeby zobaczyć rozległe widoki morskie. Każdy uczestnik powinien otrzymać szczegółowe instrukcje przed skokiem tandemowym. Do oddania w pełni bezpiecznego skoku jest jeszcze potrzebne wyposażenie. Nadmorskie okolice można podziwiać w trakcie lotu. Dla skoczków indywidualnych przeznaczone są szkolenia oraz skoki spadochronowe nad morzem. Specjalne szkolenia może odbyć osoba, która poczuła, że jej sposobem na życie są skoki tandemowe. Takie szkolenia uprawniają już do samodzielnych skoków, czyli bez udziału instruktora. Oczywiście skoki z instruktorem są zdecydowanie bezpieczniejsze, ponieważ mamy pewność, że nic złego się nie stanie.

Kursy spadochronowe

Kursy polegają na oddawaniu spadochronowych skoków nad morzem w trzech etapach. Wszystkie odbywają się na maksymalnej wysokości, czyli dokładnie 4000 metrów. W pierwszym etapie skaczemy z dwoma instruktorami, a później z jednym instruktorem. Skoki samodzielne są najbardziej wymagające, ponieważ wtedy trzeba zachować maksymalne skupienie. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią. Żadnych badań lekarskich nie muszą posiadać osoby, które chcą skoczyć w tandemie. Należy pamiętać, że skoczek nie może ważyć więcej niż 100 kg i musi mieć przynajmniej 7 lat. Pisemną zgodę rodzica lub opiekuna muszą mieć osoby niepełnoletnie. Istnieją również przeciwwskazania, takie jak epilepsja, niewydolność oddechowo-krążeniowa oraz cukrzyca. Poważną przeszkodą są również schorzenia kręgosłupa.