Markizy – najpopularniejsze rodzaje

Eksperci zauważają, że są pewne rodzaje markiz bardzo często wybierane przez współczesnego Klienta. Ogólnie już mało kogo trzeba w ogóle przekonywać do tych właśnie elementów. Mają one przecież niezaprzeczalne atuty po swojej stronie. Jakie akcesoria z tej grupy są jednak najczęściej wybierane?

Markizy – najpopularniejsze rodzaje

Warto już na samym początku wyjaśnić, że są różne kryteria dokonywania podziałów. Na podstawie najpopularniejszego wyróżniamy 3 rodzaje markiz. Nie brakuje osób, które decydują się na akcesoria bez kasety. Gdzie elementy tego typu są często stosowane? Chodzi tutaj między innymi o tarasy oraz balkony prywatnych nieruchomości. Dlaczego ludzie decydują się jednak na takie rozwiązanie? Między innymi ze względu na odpowiednią ochronę przed słońcem, opadami atmosferycznymi, silnie wiejącym wiatrem itp. Trzeba podkreślić, że markizy bez kasety posiadają lekką i jednocześnie stabilną konstrukcję. Na skutek tego nie trzeba na przykład obawiać się o swoje bezpieczeństwo w trakcie nie do końca sprzyjającej pogody… Są na rynku producenci, którzy oferują dodatkowe akcesoria. Na przykład markizy balkonowe mogą być wyposażone w czujniki wiatrowe albo nawet wstrząsowe 3D. W jaki sposób elementy bez kasety mogą być zamontowane? Sposobów jest co najmniej kilka. Można między innymi wykorzystać tutaj uchwyty do ściany. Czasami specjaliści używają również krokwi dachowych.

Markizy w kasecie i półkasecie

Alternatywą dla wyżej opisywanych elementów są markizy w kasecie i półkasecie. Co warto wiedzieć na ich temat? Jeśli zdecydujecie się na porządnego producenta, to takie akcesoria będą starannie wykonane z bardzo dobrego materiału. Na skutek tego nie będziecie narzekać na pewno na jakość w aspekcie ochrony przed słońcem, padającym deszczem, wiatrem itp. Trzeba tutaj zwrócić też uwagę na aspekt, że markizy zewnętrzne w kasecie chronią tkaniny nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z takich akcesoriów. W jaki sposób? Jest to możliwe na skutek tego, że po zwinięciu materiał jest ukryty w kasecie. Tymczasem półkaseta umożliwia wyłącznie częściowe schowanie tkaniny. Takie akcesoria także charakteryzują się lekką oraz wytrzymałą konstrukcją. Jak wygląda montaż? Wykorzystuje się tutaj takie elementy, jak uchwyty do ściany, stropu albo krokwi dachowych. Porządne markizy tego typu też mogą być wyposażone w rozmaite czujniki. Sterowanie może być zaś ręczne lub elektryczne. Pamiętajcie, że markizy w kasecie bardzo dobrze osłaniają większe powierzchnie.