Coolsculpting – co warto wiedzieć na jego temat?

Coolsculpting – co warto wiedzieć na jego temat?

Kobiety często poszukują skutecznych sposobów na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W sytuacji, kiedy dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, często uciekają się do ostateczności – czyli liposukcji. Tymczasem jest to inwazyjna procedura, która często niesie ze sobą komplikacje i powikłania zdrowotne. Alternatywą dla niej jest Coolsculpting. Czym tak właściwie jest?

Co to jest coolsculpting?

Coolsculpting uznaje się za bezpieczną i nieinwazyjną metodę modelowania sylwetki poprzez wymrażanie tkanki tłuszczowej. Zabieg opiera się na działaniu niskich temperatur, które schładzają tkankę tłuszczową i skutecznie ją rozbijają.

Sam zabieg umożliwia utratę tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała – takich jak brzuch, uda, pośladki, podbródek. Sprawdza się w sytuacji, kiedy kobieta pomimo diet i ćwiczeń wciąż narzeka na ich wygląd. Trzeba podkreślić, że Coolsculpting nie leczy otyłości i nie stanowi metody odchudzania. Bardziej można go traktować jako narzędzie wspomagające zdrowy tryb życia. Wielokrotne sesje pozwalają przynieść naprawdę imponujące efekty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki.

Jak przebiega zabieg?

Nieco więcej informacji na temat zabiegu znaleźć można na stronie internetowej https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.

Urządzenia wykorzystywane do zabiegu działają nieinwazyjnie, nie wymaga się nacinania skóry, tak jak w przypadku tradycyjnej liposukcji, Urządzenie zasysa tkankę tłuszczową, a następnie chłodzi ją przez okres około godziny. Pojawia się kontrolowany stan zapalny, a komórki tłuszczowe w kolejnych tygodniach usuwane są z organizmu w całkiem naturalny sposób.

Warto podkreślić, że pacjentka od razu po przeprowadzonym zabiegu może prowadzić normalny, aktywny tryb życia, nie musi unikać także ekspozycji na słońce.

Jeśli chodzi o walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej, to wymrażanie uznawane jest za jeden z bezpieczniejszych sposobów. Warto jedynie wybrać odpowiednią placówkę, która przeprowadzi zabieg w prawidłowy, higieniczny sposób.