Jak przearanżować swoje mieszkanie niskim kosztem?

Metamorfoza mieszkania wcale nie musi pociągać za sobą bardzo wysokich wydatków. W jaki sposób możemy przearanżować wnętrze niskim kosztem?

Zmiana aranżacji mieszkania często kojarzy nam się z wysokimi kosztami. W rzeczywistości wcale nie musimy przeznaczać na ten cel tak wysokiej sumy. Najważniejsze to pomysłowość, ponieważ dzięki niej jesteśmy w stanie całkowicie odmienić wnętrze bez przepłacania. Oto pomysły na tanią metamorfozę mieszkania!

Pomaluj ściany

Pomalowanie nieświeżych już ścian na inny kolor jest w stanie całkowicie odmienić wnętrze. W sklepach mamy mnóstwo ciekawych kolorów farb do wyboru. Możemy zdecydować się na klasyczną i uniwersalną biel, ale też na modne obecnie szarości czy kolor granatowy. Aby aranżacja prezentowała się jeszcze bardziej oryginalnie, można pomalować intensywnym kolorem tylko jedną ścianę albo wykonać na niej ozdoby jak pionowe pasy.

Zmień tekstylia

Zasłony, firanki, poduszki, narzuty czy dywany – dzięki zmianie tych tekstyliów, które możemy również zakupić w niskiej cenie, możemy także nadać wnętrzom nowy wyraz. To sprawdzony sposób na całkowitą odmianę pokojów, które już nam się znudziły!

Dodaj dekoracje na ściany

Również bardzo dobry efekt możemy uzyskać wtedy, gdy przyozdobimy ścian – możemy zdecydować się na obrazy, modne obecnie grafiki, zdjęcia w ramkach, ale także na oryginalną fototapetę albo naklejki naścienne. Dekoracje na ścianach sprawią, że wnętrze będzie wyglądać bardziej oryginalnie i klimatycznie. Mnóstwo oryginalnych ozdób także znajdziemy w sklepie agatameble.pl.

Odnów meble

Nie każdego z nas stać na wymianę mebli na nowe. Można jednak nadać im nowy wygląd dzięki niedrogim dodatkom oraz prostym pracom. Meble możemy okleić na inny kolor. Możemy także pomalować je farbami albo obić innymi tekstyliami – to świetny pomysł na odmianę krzesła czy fotela. Atrakcyjny efekt uzyskamy też dzięki wykorzystaniu kolorowych gałek. Niskim kosztem możemy sprawić, że stary mebel znów będzie wyglądał jak nowy!