Gdzie uprawiać glamping w Polsce?

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się glamping, czyli sposób na wypoczynek na łonie natury w połączeniu z wygodami znanymi z pensjonatów i hoteli. Jest to rodzaj luksusowego kempingu. Ludzie, którzy cenią sobie możliwość obcowania z naturą i jednocześnie spokój, mogą w ten sposób wypocząć w nietypowych obiektach turystycznych.

Czym charakteryzują się miejsca glampingowe?

Miejsca urządzone według założeń glampingu to najczęściej designerskie namioty, chatki, bańki oraz namioty igloo. Znajdują się w otoczeniu pięknych widoków, z dala od miast i ruchu turystycznego. Charakteryzują się pięknie urządzonymi, naturalnymi wnętrzami z dużą ilością wspaniałych detali.

Glampingowe miejscówki wypoczynkowe bardzo często oferują dodatkowe atrakcje. Można w nich skorzystać z sauny, jacuzzi lub strefy spa. Dominującymi barwami we wnętrzach glampingowych to pastelowe szarości, zieleń oraz biel. Dużo w nich drewna i naturalnych tkanin. Duże powierzchnie okien lub przeźroczystych tworzyw zapewniają przez cały czas pobytu kontakt z krajobrazem, światłem dziennym i widokiem.

Gdzie można uprawiać Glamping w Polsce?

Jednym z ciekawszych miejsc glampingowych jest luksusowy ośrodek w Kotlinie Kłodzkiej we wsi Nagodzice. Jest świetną bazą wypadową do górskich wycieczek i zwiedzania okolic kotliny. Także na Podhalu można znaleźć kilka miejsc glampingowych. Znajduje się w Białym Dunajcu i jest znany z pięknej panoramy na Tatry oraz klimatycznymi sferycznymi kopułami. Niedaleko znajduje się inny obiekt, który stworzony został z czterech kopuł sferycznych. W każdej z nich znajduje się łazienka, elektryczny piec i aneks kuchenny.

Miejscem dla osób, które są zafascynowane Skandynawią, jest znajdująca się w Karpaczu wioska lapońska. W jej skład wchodzi pięć fińskich namiotów, dwa namioty wiszące, a także dom Muminków. Dla odpoczywających dostępne są huśtawki, sauny, hamaki oraz strefa spa. Ciekawą atrakcją jest również zagroda reniferów, gdzie można podziwiać te wspaniałe zwierzęta w naturze.