Pułapki urządzania nowych mieszkań

Przeprowadzka do własnego mieszkania to wyjątkowy dzień. Marzenie o własnych czterech kątach zazwyczaj długo musi czekać na realizację, nic więc dziwnego, że ta chwila zamienia się w wielkie święto każdej rodziny. Od tego momentu rozpoczyna się nowy etap życia pozwalający na pełną niezależność i kształtowanie otoczenia zgodnie z własnymi preferencjami. O czym warto pamiętać i jakich uniknąć błędów?

Nowe lokum, nowe wyzwania

Rynek mieszkaniowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Ta zasada dotyczy zarówno rynku pierwotnego i nowych mieszkań odbieranych wprost od deweloperów, jak i używanych lokali z rynku wtórnego. Wybór metody zakupu jest podyktowany szeregiem indywidualnych uwarunkowań. Mieszkania z drugiej ręki pozwalają na większą swobodę wyboru lokalizacji oraz ułatwiają zapoznanie z otoczeniem, nowe kuszą atrakcyjnym wzornictwem i zastosowaniem nowoczesnych technologii budowlanych. Te pierwsze zazwyczaj wymagają gruntownego remontu i mniejszych lub większych prac mających na celu przystosowanie lokalu do potrzeb kupujących, zakup drugich wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac wykończeniowych.

Nie bez znaczenia jest też budżet. Sam zakup to jedno, wspomniane prace remontowe i wykończeniowe potrafią zaskoczyć poziomem kosztów, które rzadko kiedy mieszczą się w ramach wstępnie założonego planu. W efekcie często brakuje środków na dopieszczenie wymarzonego gniazdka i urządzenie go zgodnie z gustami mieszkańców. Dlatego wraz z nowymi lokatorami przeprowadzają się także stare szafy, sofy i półki. Taka decyzja jest racjonalizowana argumentami finansowymi i deklaracjami, że sytuacja jest tylko tymczasowa, że już za chwilę, najdalej za miesiąc, kwartał lub rok stare meble zostaną zastąpione nowymi. W praktyce taka prowizorka potrafi trwać latami.

Jak pozbyć się błędów wnętrzarskich i nie zbankrutować?

Niektórzy z nas mieszkają w miejscach, gdzie każdego dnia otaczają nas rzeczy, które nie do końca lubimy, nie do końca też pasują one do nowych wnętrz. Codziennie przypominają swoją obecnością o niezrealizowanych marzeniach, powodują niezadowolenie, a pobyt w wyśnionym gniazdku, zamiast wytchnienia i odpoczynku dostarcza kolejnych frustracji. Zakup nowych mebli kojarzy się jednak z koniecznością poniesienia znacznych wydatków, a perspektywa uciążliwych wypraw do salonów meblowych rzadko kiedy budzi entuzjazm.

Tak jednak nie musi być. Wystarczy skorzystać z oferty jednego z licznych sklepów internetowych, oferujących zakup mebli online. Doskonały przykład stanowi witryna meblotrans.pl. To, co wyróżnia ją na tle konkurencji, to kompleksowość oferty i staranna selekcja oferowanych produktów. Znajdziemy tu zarówno umeblowanie dedykowane do pomieszczeń użytkowych, kuchni, łazienek i przedpokojów, jak i do sypialni, salonów i pokoi dziecięcych. Wszystkie meble objęte są gwarancją, a prawo do zwrotu w terminie 14 dni pozwala na bezstresowe dokonanie wyboru. Niskie ceny i możliwość zakupu ratalnego pozwala na skuteczną optymalizację wydatków.

Fot.materiały prasowe