Jak przebiega zabieg depilacji laserowej oraz jaki jest jej koszt? Czy depilacja laserowa boli?

Zastanawiasz się, jak wygląda zabieg depilacji laserowej, czy jest bolesny i jaki jest jej koszt? W tym artykule dowiesz się wszystkiego na jej temat. Zajrzeliśmy do salonu, w którym na co dzień wykonywana jest depilacja laserowa w Szczecinie i dowiedzieliśmy się wszystkiego na jej temat. Tą wiedzą dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Tobą!

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Na początku zapytaliśmy ekspertów, jak wygląda taki zabieg i jak się do niego przygotować. Pani kosmetolog wyjaśniła nam, że zabieg depilacji laserowej wykonywany jest z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Urządzenie to emituje wiązkę lasera, która precyzyjnie trafia w mieszek włosowy, trwale go uszkadzając. W efekcie dochodzi do obumarcia mieszka i zahamowania wzrostu włosa. W naturalny sposób więc włoski wypadają i więcej już nie odrastają.

Aby móc poddać się zabiegowi, musimy najpierw przejść konsultację. Wówczas kosmetolog przeprowadza wywiad, z którego dowiaduje się o ewentualnych chorobach i wyklucza wszelkie przeciwwskazania. W trakcie konsultacji możemy również skorzystać z próby laserowej, która pozwoli nam określić, jaki jest stopień bólu, o czym więcej poczytasz w dalszej części artykułu. Tuż przed zabiegiem musisz zadbać o dokładne ogolenie miejsc poddawanych depilacji laserowej, gdyż wiązka oddziałuje na tę część włosa, która jest pod skórą.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserowa nie sprawia bólu jako takiego. Może powodować pewien dyskomfort wywołany ciepłej emitującym przez wiązkę lasera. Niemniej jednak nie jest to zabieg bolesny. Jedyne co możesz odczuwać to delikatne mrowienie lub pieczenie po emisji wiązki światła. Jeśli moc urządzenia została poprawnie dobrana do Twojej karnacji, a Ty dokładnie zgoliłaś włoski, nie powinnaś czuć praktycznie nic.

Jaki jest koszt zabiegu?

Cennik jest zależny od wielu rzeczy. W pierwszej kolejności wpływa na niego lokalizacja i doświadczenie salonu. Nie podlega wątpliwości, że ten rodzaj zabiegu powinien być przeprowadzany przez osoby przeszkolone i odpowiednio wykwalifikowane. Dlatego też cennik nie powinien nigdy być wyznacznikiem!

Wybierając salon, stawiaj na profesjonalizm! Ogólnie koszty depilacji laserowej nie są małe, bo sięgają rzędu 1500-2000 zł za serię zabiegów. Pojedynczy zabieg kosztuje do kilkuset złotych, jednak aby uzyskać trwały efekt, musisz wykonać kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Salony oferują jednak ciekawe pakiety, które znacznie zmniejszają całkowity koszt depilacji laserowej. Zależnie od wybranej partii ciała, możesz uzyskać wysoki rabat na cały pakiet depilacji „do skutku”. Warto zatem zdecydować się na taki wybór.

A skoro chcesz zadbać o gładkie ciało, to może także zainteresuje Cię profesjonalny manicure hybrydowy? Sprawdź, po czym rozpoznasz profesjonalny salon manicure i gdzie takich szukać, a przekonasz się, że pielęgnacja o swoją urodę jest prosta i tania!