Szukasz dobrego fryzjera w Katowicach? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Fryzjerstwo w dzisiejszych czasach to prawdziwa sztuka. Nie wystarczy bowiem podciąć włosy czy wykonać prostą koloryzację, by móc nazywać siebie dobrym fryzjerem. Liczy się tu nie tylko talent do tworzenia przeróżnych stylizacji, lecz także osobowość. Co kryje się pod wyrażeniem dobry fryzjer? Jakie cechy powinien posiadać fachowiec? Gdzie i jak go szukać? Wszystko to opisujemy poniżej.

Co znaczy dobry fryzjer?

Relacja z fryzjerem jest często porównywana do związku partnerskiego z uwagi na wzajemne zaufanie, jakim powinni darzyć się fryzjer i klientka. Tego typu relacja to klucz do sukcesu. Właśnie taki powinien być dobry fryzjer – godny zaufania i umiejący uważnie słuchać. Dzięki rozwiniętej komunikacji interpersonalnej fryzjer będzie umieć spełniać wymagania nawet tych najbardziej wymagających klientek. W zamian za to jego grafik będzie stale napięty.

Co cechuje dobrego fryzjera?

Mianem dobrego fryzjera można określić osobę, która uwielbia pracę z ludźmi, kocha to, co robi, jest kreatywna i ma szeroką wyobraźnię. Wysokie kwalifikacje oraz ciągły rozwój zawodowy to atrybut każdego dobrego fryzjera. Udając się do fryzjera po raz pierwszy od razu widać, czy jego umiejętności są wyuczone, czy wkłada on w swoją pracę autorskie pomysły.
Dobrego fryzjera cechuje także precyzja, podzielna uwaga oraz umiejętność pracy pod presją czasu. Fachowiec musi też odznaczać się umiejętnością przewidywania, by móc liczyć się z efektem uzyskanym po wykonaniu stylizacji. Na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia fryzjer dobiera odpowiednie kosmetyki oraz często instruuje nas, jak dbać o włosy.
Mało tego, przekraczając próg salonu fryzjerskiego, od razu możemy ocenić, czy fryzjer ma się czym pochwalić. Mowa o certyfikatach i dyplomach często wiszących na ścianie, które są świadectwem kwalifikacji i kompetencji fachowca. Nie ulega wątpliwości, że dobry fryzjer powinien tak naprawdę znać się na wykonywaniu wszystkich zabiegów stylizacyjnych (od strzyżenia po koloryzację i układanie fryzur).

Jak szukać?

Szukając dobrego fryzjera, warto zacząć od przejrzenia portalu https://www.moment.pl/fryzjer/katowice, który zawiera zbiór polecanych salonów w wybranym mieście. Pomocna będzie też oczywiście tzw. poczta pantoflowa, która jest chyba najlepszą reklamą. Opinie najbliższych z natury najbardziej bierzemy pod uwagę. Sporej ilości wiedzy na temat salonów fryzjerskich dostarczają także portale społecznościowe, na których fryzjerzy często prowadzą własne fanpage, chwaląc się swoimi autorskimi stylizacjami.
Na podstawie zamieszczonych w Internecie zdjęć oraz opinii, możemy uzyskać powierzchowny obraz pracy danego fryzjera. Dobrym pomysłem na sprawdzenie klimatu salonu oraz poziomu czystości i higieny, jakie w nim panują, są także wizyty w wybranych salonach pod pretekstem uzyskania informacji o wolnych terminach.