Jakie zalety mają drzwi z PCV?

Jakie zalety mają drzwi z PCV?

Remont dosyć często związany jest z wymianą drzwi, które mają nas skutecznie chronić przed intruzami oraz włamaniem. Zwracają uwagę na ogólny obraz budowli, a do tego pozostają wizytówką mieszkania. Niektórzy goście zwracają uwagę na szczegóły wykonania, dlatego warto zadbać o to, żeby drzwi prezentowały się jak najlepiej.

Wybór drzwi PCV

W tym artykule przedstawimy zalety, które mają drzwi plastikowe i podpowiemy, jak się zabrać do montażu. Walory estetyczne to jednak nie wszystko, ponieważ drzwi muszą być też szczelne, żeby z pomieszczeń budynku nie wydostawało się ciepło. Tak samo hałas z ulicy nie powinien dostawać się do środka. Zakup drzwi wejściowych musi być koniecznie poparty analizą potrzeb. Warto wziąć pod uwagę estetykę wykonania, trwałość, bezpieczeństwa, a także różne parametry techniczne, takie jak odporność na warunki zewnętrzne, wygłuszanie oraz termoizolacja.

Zalety plastikowych drzwi

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy jest stolarka wykonana z tworzyw sztucznych. Materiał wykorzystywany w konstrukcjach drzwi i okien jest bardzo łatwy w obróbce, a do tego tani. Cena jest bardzo niska, ponieważ istnieje możliwość niemal dowolnego kształtowania materiału. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że drzwi PCV są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wyjątkowo trwałe. Mają również dobrą izolację akustyczną oraz cieplną, ponieważ konstrukcji profili PCV ma wielokomorowy charakter. Drzwi plastikowe potrafią być przez długi czas odporne na wilgoć oraz inne czynniki zewnętrzne. Do tego nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ale trzeba utrzymywać je w czystości.

Zastosowanie drzwi plastikowych

Występują również w szerokiej gamie kolorystycznej, ponieważ w procesie produkcyjnym można dowolnie barwić tworzywo. Są także skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem, ponieważ są wzmacniane dodatkowo stalą. Szczególnie warte uwagi są drzwi przesuwne z systemem HST. Wyglądają bardzo efektownie i nowocześnie. Przesuwają się niezwykle lekko, ponieważ poruszają się na wygodnych prowadnicach. Powodują wydalenie dużej ilości światła do pomieszczenia dzięki przeszkleniu. Sprawdzą się w budynkach dla osób starszych i niepełnosprawnych, ponieważ są pozbawione progów. Należy pamiętać, że brak progu nie ma wpływu na izolację cieplną oraz szczelność. Plastik jest doskonałym materiałem do pozyskiwania zdobień oraz kształtów o dowolnym wyglądzie. Łatwy do uzyskania jest też właściwy wymiar, więc można dobrać drzwi praktycznie do każdego otworu.