W miarę upływu czasu nasza skóra traci jędrność i młody wygląd. Dbając na co dzień o dostarczanie jej niezbędnych składników odżywczych i unikanie długotrwałej ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV czy zanieczyszczone powietrze, możemy spowolnić objawy starzenia. Co jeszcze możemy zrobić dla naszej skóry?

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń RF

Skrót RF pochodzi od radiofrekwencji, która oznacza promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Urządzenia działające na tej zasadzie robią furorę w kosmetyce, a zabiegi z ich użyciem nazywane są liftingiem bez skalpela. Czy warto poddać skórę radiofrekwencji i jaki efekt można dzięki temu uzyskać?

Urządzenie RF działa na włókna kolagenowe, powodując ich napięcie. Tak w skrócie można opisać zabieg z wykorzystanie fal radiowych. Stąd wzięło się określenie liftingu bez skalpela, gdyż uzyskany efekt można porównać do rezultatów operacji plastycznej i innych inwazyjnych metod takich jak na przykład botoks.

Urządzenie RF można wykorzystać między innymi do zabiegów redukujących tkankę tłuszczową, drobne zmarszczki i cienie pod oczami, zabiegów spłycających zmarszczki głębokie, a nawet podnoszących pośladki. Zabiegi są wykonywane w gabinetach kosmetycznych, ale na rynku są też dostępne urządzenia RF przeznaczone do użytku domowego. Są to głównie masażery, stymulujące pracę włókien kolagenowych.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem urządzeń RF

Niekwestionowaną zaletą urządzeń wykorzystujących fale radiowe jest ich bezinwazyjność i bezbolesność.

Efekty zabiegów RF są szybko zauważalne i mogą utrzymywać się do kilku, a nawet kilkunastu miesięcy, jednak dla osiągnięcia odpowiedniego rezultatu należy je powtarzać.

Kolejną zaletą jest fakt, że dzięki urządzeniom domowym nie trzeba korzystać wyłącznie z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Warto jednak przed zastosowaniem urządzenia zapoznać się z przeciwwskazaniami. Takim zabiegom nie powinny poddawać się między innymi kobiety będące w ciąży czy osoby ze zdiagnozowanym nowotworem.

Jakie efekty daje zabieg urządzeniem RF?

Oddziaływanie fal radiowych ma za zadanie odbudowę kolagenu, czego efektem jest wygładzenie i wyraźna poprawa sprężystości skóry, redukcja przebarwień, mniejsza widoczność zmarszczek i poprawa konturów poddanych zabiegom części ciała.