Żywica poliuretanowa – poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Żywica poliuretanowa – poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Żywica poliuretanowa coraz częściej gości nie tylko w lokalach użyteczności publicznej, ale i w mieszkaniach prywatnych. W tych ostatnich ciągle jednak jest rozwiązaniem stosunkowo nowym, a to sprawia, że pojawia się szereg związanych z nią pytań. Czas poszukać odpowiedzi na te, które pojawiają się najczęściej

Czym właściwie są posadzki z żywicy poliuretanowej?

Żywica poliuretanowa to nowoczesne tworzywo syntetyczne. W formie wylewki znana jest z tego, że idealnie nadaje się na posadzki. Jest nie tylko wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, ale i na działanie środków chemicznych. Nie jest jej straszna wilgoć, na uwagę zasługuje przy tym również to, że osiąga idealną gładkość.

Posadzka poliuretanowa pojawia się nie tylko w urzędach, ale i w hotelach oraz restauracjach. Zainteresowanie nią zwykle jest tłumaczone jako forma uznania jej trwałości. Warto mieć jednak na uwadze i to, że trudno o materiał trafiający na podłogi, który byłby tak prosty w otrzymaniu w czystości. Ta zaleta posadzki żywicznej jest zresztą doceniana także w mieszkaniach.

Jakie zalety, na tle innych posadzek, ma posadzka poliuretanowa?

Posadzki żywiczne nie budzą większego zaskoczenia u klientów zainteresowanych podłogami przemysłowymi. Ich poliuretanowa wersja posiada jednak kilka zalet niedostępnych dla innych typów. Na pierwszy plan wysuwa się jej elastyczność i miękkość, dzięki której do minimum ograniczono ryzyko pękania posadzki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak również sprężystość sprawiająca, że nawet jeśli pojawią się jakieś zarysowania, ich widoczność nie jest duża.

Warto mieć na uwadze również to, że posadzka poliuretanowa nie generuje hałasu, gdy jest użytkowana. Jest też ciepła, co sprawia, że chodzenie po niej gołą stopą nie powoduje dyskomfortu. Lista jej zalet nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli o odporności posadzki na promieniowanie UV. To doskonały pomysł na podłogę w pomieszczeniach wyposażonych w duże okna. Wszystko to sprawia, że w minimalistycznie urządzonym mieszkaniu i domu trudno wyobrazić sobie lepiej sprawdzającą się podłogę. Warto zresztą pamiętać, że posadzka będzie satysfakcjonować miłośników stylu industrialnego i loftowego.