Wynajem busa – na co trzeba zwrócić uwagę?

intrans - intra (2).jpg

Firmowy wyjazd na szkolenie? Wakacyjny wyjazd w większym gronie czy rodzinna uroczystość? W takich sytuacjach coraz częściej korzystamy z wynajmu busa. Dlaczego warto go wypożyczyć i na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię?

Korzyści z wynajmu busa

Coraz więcej wypożyczalni, oprócz zwykłych samochodów osobowych, proponuje też wynajem busa. Liczba klientów, chętnych do wypożyczenia takiego pojazdu, też się ciągle zwiększa. Są to zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Wynajem busa ma sporo zalet. To przede wszystkim dużo niższe koszty niż zakup takiego pojazdu i późniejsze jego utrzymanie. Zresztą kupno ma sens tylko w przypadku, gdy bus będzie często używany, a zwykle bus jest potrzebny tylko okazyjnie.Busy z wypożyczalni są z reguły nowoczesne i dobrze wyposażone w różne systemy poprawiające jakość i bezpieczeństwo jazdy. Jeśli nie czujemy się dobrze za kierownicą tak dużego samochodu, możemy wypożyczyć busa razem z kierowcą.Dzięki busowi uniezależniamy się od środków komunikacji publicznej i możemy bez problemu dojechać w określone miejsce. Jest to szczególnie ważny w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię busów?

Po decyzji o wynajmie busa musimy znaleźć dobrą wypożyczalnię. Najszybciej znajdziemy ją w internecie. W nim także możemy sprawdzić opinie klientów, którzy korzystali już z jej usług. Popytajmy też znajomych, czy wynajmowali tam busa i jakie są ich odczucia.Pod uwagę weźmy jednak nie tylko opinie. Regulamin i umowa powinny być nie tylko łatwo dostępne, ale także napisane w sposób przejrzysty. Równie prosty powinien być system rezerwacji pojazdów oraz cennik, w którym powinniśmy znaleźć wszystkie opłaty. które możemy ponieść. Sprawdźmy też, gdzie można odebrać i zwrócić auto.Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy są ustalone limity przejechanych kilometrów. Pamiętajmy, że jego przekroczenie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jeśli wybieramy się na wakacje, to szukajmy wypożyczalni, w której nie ma ograniczeń kilometrowych.Nie możemy też zapominać o stanie technicznym pojazdu. Jeśli wypożyczalnia ma problemy z pokazaniem dokumentów z przeglądów technicznych, to lepiej poszukajmy innej. Na koniec dokładnie wypytajmy o zakres ubezpieczenia oraz czy musimy wpłacać kaucję.