Czy warto stosować lakiery hybrydowe do paznokci?

nailscompany.eu nails (12) .jpg

Lakiery do paznokci są dostępne w różnych wariantach. Zaliczane są do nich także hybrydowe lakiery, które są alternatywą dla tradycyjnych lakierów. Czy warto je stosować? Oto ich główne zalety i wady!

Jak działa lakier hybrydowy do paznokci?

Hybrydowy lakier stosowany do paznokci to typ lakieru wymagającego utwardzania za pomocą lampy UV lub LED. Stosowany jest on bardzo często zamiast zwykłych lakierów oraz żeli.

Hybrydowe lakiery do paznokci wyróżniają się wysoką wytrzymałością i trwałością, dlatego mogą utrzymać się na płytce paznokciowej nawet do 3-4 tygodni.

Pod kątem aplikacji lakiery hybrydowe stosowane są wraz z dodatkowymi produktami jak primery, bazy, top coaty, które pozwalają na podwyższenie ich odporności na uszkodzenie. Mogą być one również używane z różnymi dekoracjami do stylizacji paznokci, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

Jakie są zalety manicure hybrydowego?

Stosując lakiery hybrydowe do manicure, można uzyskać wiele korzyści. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

– Wysoka trwałość – lakiery te w mniejszym stopniu odpryskują, ścierają się i łuszczą od zwykłych lakierów, dlatego pozostają na paznokciach nawet do 4 tygodni.
– Atrakcyjny efekt – dzięki takim lakierom można uzyskać naturalny i efektowny wygląd paznokci, które są gładkie, równe i błyszczące.
– Szybka aplikacja – zastosowanie lampy do utwardzania lakieru powoduje, że nie trzeba długo czekać na jego wyschnięcie, a także zmniejsza się ryzyko uszkodzenia świeżego lakieru.
– Różnorodne warianty – lakiery hybrydowe są oferowane w wielu kolorach i również można łączyć je z dekoracjami do paznokci.
– Długa trwałość lakierów – hybrydowe lakiery nie zasychają szybko w buteleczkach, więc można ich używać przez długi czas.

Jakie wady ma manicure hybrydowy?

Warto jednak pamiętać o tym, że hybrydowe lakiery do paznokci mają również pewne wady. Są to głównie:

– Ryzyko uszkodzenia płytki paznokciowej – podczas manicure ściera się płytkę i stosuje produkty na bazie acetonu, które mogą osłabić paznokcie i spowodować ich wysuszenie, rozdwajanie.
– Wyższa cena – w porównaniu do tradycyjnych lakierów te hybrydowe są droższe, a także wymagają specjalnego sprzętu do ich stosowania.
– Dłuższy czas wykonania manicure – najczęściej manicure hybrydowy wykonuje się dłużej niż tradycyjny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie lakiery hybrydowe.