Rodzaje rolet zewnętrznych

Coraz więcej osób kupuje rolety zewnętrzne. Elementy z tej kategorii gwarantują bowiem rozmaite walory. Nie może zatem zaskakiwać, że rolety zewnętrzne są tak popularne na terenie naszego kraju. Warto wiedzieć, że na rynku można spotkać różne rodzaje elementów tego typu. Dzisiaj dowiecie się o najważniejszych z nich.

Rolety natynkowe

Czym charakteryzują się rolety natynkowe? Trzeba podkreślić, że elementy z tej kategorii wyróżniają się obudową aluminiową z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od przodu kasety. Tak naprawdę rolety natynkowe mogą być zastosowane w dowolnym momencie budowy własnej nieruchomości. Produkty z tej kategorii nie tylko dobrze wywiązują się ze swojego podstawowego zadania, czyli między innymi chronią przed promieniami słonecznymi, zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń czy stanowią ochronę przed utratą ciepła z konkretnej lokalizacji itp. Ich popularność wynika również z faktu, że są wytrzymałe i funkcjonalne. Zakup takich zewnętrznych rolet nie jest zatem – kolokwialnie pisząc – wyrzucaniem gotówki w błoto.

Rolety podtynkowe

Nie brakuje osób, które decydują się także na rolety podtynkowe. Elementy tego typu mają obudowę z aluminium z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od dołu skrzynki rolety. Jak montowana jest kaseta? Warto zaznaczyć, że wykonanie tej czynności następuje przed oknem we wnęce w nadprożu. Wszystko musi być wcześniej dokładnie przygotowane, aby realizacja tego zadania była szybka oraz sprawna. Kiedy zdecydować się na rolety podtynkowe? Wnętrza podkreślić, że produkty z tej kategorii powinny być wybrane tak naprawdę już na etapie projektowania własnego domu. Nie są zatem najlepszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają już swoje nieruchomości, a chcą zapewnić sobie na przykład ochronę przed promieniami słonecznymi. Co jeszcze warto wiedzieć o roletach podtynkowych? Elementy tego typu poprawiają bilans energetyczny w środku konkretnego pomieszczenia. Są również atrakcyjne pod względem wizualnym. Same skrzynki nie są widoczne, dzięki czemu rolety wyglądają naprawdę nowocześnie.

Rolety naokienne

Rolety zewnętrzne tego typu mają skrzynki z PVC z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od tyłu albo dołu. Elementy naokienne są montowane we wnęce razem z oknem. Można je instalować w nowym budownictwie, ale nie tylko. Na elementy z tego typu mogą zdecydować się również osoby, które chcą zmienić coś w wystroju obecnie posiadanej posiadłości. Nic więc dziwnego, że także nie brakuje zwolenników na takie produkty.