Paznokcie wiosna – lato 2018

Co roku wszystko się zmienia, począwszy od stylu życia po najdrobniejsze detale a zarazem jedne z najważniejszych – paznokcie. Dziś przyjrzymy się, co króluje na paznokciach instagramowych stylistek (i nie tylko) w 2018 roku.

Manicure 2018 – artystyczny (nie)porządek

Rok 2018 został okrzyknięty przez projektantów i stylistów jako rok awangardy, dlatego każde chwyty są dozwolone. Dla zwolenniczek jednolitych paznokci polecamy kolory ciemne, wszelakie granaty oraz szarości i czernie, ale również mocno jaskrawy oranż i róż, który doda pazur każdej letniej stylizacji. Dla delikatnego wyróżnienia jednolitego manicure można wykończyć dwa paznokcie matowym topem, zaś resztę pomalować zwykłym, błyszczącym. Jest też wiele zwolenniczek brokatu na paznokciach, dlatego warto wetrzeć iskrzący pył na dowolną dla nas ilość pazurków. Dobrą alternatywą jest też dobrze nam znane nude. Jest to idealna opcja dla kobiet, które ze względu na swoją pracę muszą mieć stonowane dodatki. Jest to jednocześnie jedna z najbezpieczniejszych opcji, gdyż cieliste kolory bardzo dobrze dopasowują się do prawie wszystkich stylizacji, na różne okazje.

Abstrakcja króluje

W zasadzie każde paznokcie są teraz modne, jednolite, z wzorami, z efektami a nawet te bezbarwne! Jak się okazuje, bezbarwne paznokcie to ostatni hit w manicure. By dodać im odrobinę fantazji wystarczy nanieść na top kolorowe kółeczka i voila! Do bezbarwnego lakieru można także dodać kolorowy akcent w postaci obłączka lub frencha z kolorowym brzegiem wolnym. Zdobycie oryginalności nie jest wcale takie trudne, prawda?
Cekiny oraz ćwieki, nie są aż tak popularne, lecz te pierwsze nadal często pojawiają się w różnych stylizacjach. Najbardziej znane są efektowne pyłki i brokaty, które po wtarciu w top zmieniają nasz manicure nie do poznania. Często wybieraną metodą przez stylistki jest kolorowy dym. Taki efekt uzyskuje się poprzez wtarcie zazwyczaj trzech kolorów pyłku na wcześniej przygotowany „zarys” naszej „chmurki”. Starannie wykonany efekt jest wręcz nieziemski.
Bardzo dużą popularność zdobyły tak zwane marble nails. Jest to naniesienie delikatnych kreseczek na top, rozmycie ich i utworzenie marmurowego efektu. Jest to bardzo elegancka wersja zdobień, do której można zastosować różne kolory i nasilenie efektu według własnych upodobań.

Manicure prosto z Instagrama

Instagram aż kipi od nadmiaru oryginalnych wzorów i metod zdobienia paznokci. Rozlane akwarele, naklejki na paznokcie oraz różnorodne pastelowe
esy-floresy – to jest to, czego potrzebujemy w tym roku. Oczywiście portal posila się zdjęciami stylizacji różnych użytkowników, którzy śledzą modę i odtwarzają najmodniejsze trendy. Są to zatem dzieła dostosowywane do świata mody, stworzone na podstawie królujących na wybiegu wzorów i kolorów.