Mezoterapia igłowa – zabieg bez tajemnic

Choć mezoterapia igłowa jest zabiegiem zdobywającym wysokie oceny, nadal należy także do grupy tych, które generują sporo pytań. Przed podjęciem decyzji dotyczącej tego, czy się jej poddać, warto więc zadać sobie pytanie o to, jakie są jej zalety, przebieg i konsekwencje.

Kiedy zdecydować się na mezoterapię igłową?

Mezoterapia w jej igłowym wydaniu to zabieg rekomendowany zwykle jako jeden z tych, które wiążą się z szeregiem korzyści dla zdrowia. Przeważnie zwraca się uwagę na to, że jest w stanie opóźnić efekty starzenia się skóry. Nie jest to jednak jedyny argument przemawiający za tym, aby mu się poddać.Decydując się na zabieg można liczyć także na znaczącą redukcję cellulitu, pobudzenie tempa wzrostu włosów i poprawę napięcia, nawilżenia oraz elastyczności naszej skóry. Mezoterapia może pomóc także w eliminacji niewielkich zmarszczek oraz cieni pod oczami. Jest przykładem zabiegu zmniejszającego widoczność blizn, docenia się przy tym również jej rolę podczas modelowania sylwetki.Pierwsze efekty mezoterapii igłowej można zobaczyć już po wykonaniu jednego zabiegu. Zwykle zaleca się jednak kolejne wizyty w gabinecie kosmetycznym. Liczba sesji jest zawsze ustalana indywidualnie i uzależniona od konkretnych potrzeb skóry. Co do zasady jednak powinna wahać się od trzech do sześciu i odbywać się w odstępach trzy- lub czterotygodniowych.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa bazuje na wstrzykiwaniu substancji mających charakter leczniczy bezpośrednio w skórę pacjenta. Aplikacja jest możliwa dzięki cienkiej igle mającej około 1 centymetra długości i to właśnie jej zabieg zawdzięcza swoją nazwę. Już po nakłuciach osoba odpowiedzialna za wykonanie zabiegu przeprowadza także masaż obszaru, który wcześniej miał kontakt z igłą. Dzięki temu substancje rozprowadzają się bardziej równomiernie, a do tego dochodzi do zmniejszenia obrzęku.Dzięki preparatom, które stosuje się w mezoterapii igłowej, skóra jest zregenerowana i sprawia wrażenie młodszej. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że są one w stanie również pobudzić krążenie. Nie ma jednego składu ampułki, który byłby wykorzystywany bez względu na okoliczności. Ten jest dopasowany do potrzeb pacjenta. Mając to na uwadze trudno się dziwić, że zabieg zawsze poprzedza konsultacja medyczna.