Jak lokować kapitał na czarną godzinę – skup złotych monet

Jak lokować kapitał na czarną godzinę – skup złotych monet

Skup złotych monet to dobra inwestycja w lokowanie kapitału. Wartościowe monety zajmują w domu bardzo mało miejsca i możesz spieniężyć je w każdej chwili. Kilka odpowiednich złotych monet może być warte nawet kilkaset złotych polskich. Dlatego, jeśli szukasz bezpiecznych lokat, złote monety to jedna z nich.

Jakie złote monety kupić, aby dobrze ulokować swoje pieniądze?

Znajomość wartościowych złotych monet to klucz do zawierania najlepszych transakcji. Musisz wiedzieć, ze złota moneta nie jest równa drugiej złotej monecie. Składa się na to wiele czynników.

Między innymi ważny jest rok wybicia monety (choć nie zawsze tak jest, czego przykładem jest tzw. moneta belgijka) oraz jej nominał, a także stan techniczny.

Tylko doświadczony kolekcjoner złotych monet rozpozna, czy dana moneta jest bita odlewowo, czy tradycyjnie przez mennicę. Dlatego, zanim zaczniesz skupywać monety, odwiedź firmę numizmatyczną.

Jakie szczegóły są ważne przy skupie złotych monet?

Wartość złotych monet zależna jest od wartości próby kruszcu. Niektóre monety warte są jedynie tyle, co złom złota. Niemniej, u jubilera za taką monetę na pewno dostaniesz tylko tyle, ile wynosi kurs złomu złota. W punkcie numizmatycznym natomiast możesz zyskać minimalnie wyższą cenę.

Wartość monety przelicza się na uncje, gdzie jedna uncja to 31,1 g. Niektóre monety ważą idealnie 1 uncję złota wysokiej próby. Skup złotych monet, który masz w pobliżu, zawsze jest bardziej wiarygodny niż transakcja w bramie. Dlatego zawsze inwestuj w monety zakupione w legalnym punkcie numizmatycznym.

Jakie monety są więcej warte niż sam kruszec użyty do wytłoczenia złotego pieniądza?

Nie wszystkie monety wykonane ze złota są warte lokowania kapitału na czarną godzinę. Tylko unikatowe konkretne nominały są warte wielokrotnie więcej niż złoto, z którego zostały zrobione. Mogą one pochodzić z różnych stron świata. Między innymi to dwudziestodolarówki amerykańskie, ale tylko bite w mennicach.

Na rynku jest wiele podróbek dwudziestodolarówek amerykańskich, tzw. belgijek, które są produkowane odlewowo w Europie. Jeśli nie chcesz być oszukany, skup złotych monet przeprowadzaj, tak jak już wspominaliśmy, w legalnie działających gabinetach numizmatycznych.