Niskokaloryczna i odmładzająca dieta SIRT

Diety niskokaloryczne tworzy się po to, by umożliwiały one zrzucanie zbędnych kilogramów i uzyskiwanie szczupłych sylwetek. Bardzo często jednak ta regulacja wagi jest jednak tylko jednym z wielu osiąganych efektów. Dieta niskokaloryczna SIRT na pewno odchudza, ale przy okazji też odmładza, co dla wielu będzie interesującym aspektem.

Białko – sposób na wieczną młodość

Sporą część diety SIRT opiera się właśnie na białku, zakładając, że to ten makroskładnik jako jedyny jest w stanie zapewnić człowiekowi młody wygląd na lata. Jak potwierdzają badania, aktywuje on geny odpowiedzialne właśnie za młodość. Białko to także podstawowy budulec skóry.

Jadłospisy obowiązujące na dietach niskokalorycznych na ogół też zawierają zwiększoną ilość białka. Makroskładnik ten nie jest całkowicie przyswajany przez organizm, więc część pochłoniętych wraz z nim kalorii zostaje wydalona. Ponadto białko świetne zaspokaja apetyt i chroni przed nagłymi skokami cukru we krwi.

Poszczególne etapy diety

Dieta niskokaloryczna SIRT złożona jest z trzech podstawowych części. Każda z nich ma swoje konkretne zasady i z góry określoną kaloryczność. Na pierwszym etapie tych kalorii można zjadać maksymalnie 1000, w drugim etapie jest ich już 1500, a w trzeciej części diety kalorii w ogóle się nie liczy i przechodzi się do jedzenia bardziej intuicyjnego.

Najciężej jest oczywiście zacząć, zwłaszcza że ten pierwszy etap diety bywa trudny, właśnie z uwagi na jego niską kaloryczność. Z czasem jednak człowiek przyzwyczaja się do tych mniejszych porcji jedzenia. W przypadku diety SIRT nieco ważniejsza od kaloryczności bywa zresztą zawartość jadłospisu.

Sirtuiny, czyli podstawa jadłospisu

Dieta SIRT zawdzięcza swoją nazwę sirtuinom. Są to wyjątkowe substancje, które ułatwiają odchudzanie, wspomagają pracę mózgu, dbają o układ krążenia i ogólnie rzecz biorąc wspierają całe zdrowie. W większych ilościach występują w produktach takich jak: kakao, orzechy włoskie, cykoria, kapary, wino, ale też i świeże zioła oraz różne przyprawy.

Dieta niskokaloryczna oparta na sirtuinach nie ma więc doprowadzić wyłącznie do zgubienia zbędnych kilogramów. Ona ma zadbać holistycznie o cały organizm i to właśnie robi, jeżeli tylko przestrzega się jej ogólnych zaleceń.