Dlaczego warto kupować nieruchomości z rynku wtórnego?

Dlaczego warto kupować nieruchomości z rynku wtórnego?

Jest wiele osób, które kupując mieszkania nie wyobrażają sobie wyboru innej drogi, niż nieruchomości od dewelopera. Są też jednak ludzie, którzy decydują się na mieszkania z tak zwanego rynku wtórnego. Dlaczego podejmują taki krok? Jakie walory ma taka właśnie decyzja?

Niższe ceny za metr kwadratowy

Warto zaznaczyć, że nieruchomości z rynku wtórnego charakteryzują się nieco niższymi cenami za metr kwadratowy. Paradoksalnie te różnice nie są tak duże, jakby mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niemniej jednak tak czy siak można liczyć na niższe kwoty. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ma to duże znaczenie dla sporej ilości ludzi. Zakup mieszkania to wydatek, który wpływa tak naprawdę na całe nasze życie. W końcu albo trzeba poświęcić oszczędności albo wziąć kredyt, który będzie towarzyszył nam przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Nic więc dziwnego, że każde 1000zł mniej jest bardzo ważne. Jest wiele osób, które z braku określonych możliwości finansowych decydują się właśnie na nieruchomości z rynku wtórnego. Oczywiście, są też ludzie, którzy nawet mając konkretne kwoty pieniędzy wybierają taką właśnie opcję. Przekonuje ich do tego na przykład solidna konstrukcja. Nie da się ukryć, że nie brakuje ludzi, którzy narzekają, że wiele mieszkań z rynku pierwotnego jest po prostu budowanych jakie najmniejszym kosztem. Przez to potem trzeba wydawać gotówkę na remonty, a sama izolacja akustyczna też pozostawia sporo do życzenia.

Mniej opłat do spółdzielni

Warto podkreślić, że mieszkania z rynku pierwotnego często są budowane na bardzo nowoczesnych osiedlach. Właściciele mają zaś do dyspozycji ochronę, monitoring, prywatny parking, place zabaw itp. To wszystko brzmi naprawdę bardzo dobrze. Kłopot jednak jest taki, że im więcej takich udogodnień, tym opłaty do spółdzielni są wyższe. Nic więc dziwnego, że nie brakuje ludzi, którzy zwracają uwagę właśnie także na ten aspekt. W końcu trzeba wydać sporo pieniędzy za konkretną nieruchomość, urządzić ją, a potem jeszcze stale odprowadzać co miesiąc relatywnie wysokie koszty w tym zakresie. Budynki z rynku wtórnego często nie mają takich udogodnień. To oczywiście sprawia, że comiesięczne czynsze są mniejsze.

Możliwość zamieszkania „od zaraz”

Chcecie kupić mieszkanie, ponieważ musicie przeprowadzić się do innego miasta? Często osoby w takiej sytuacji kupują nieruchomości z rynku wtórnego. Wszystko dlatego, że można tam wprowadzić się tak naprawdę od zaraz. Natomiast mieszkania z rynku pierwotnego muszą być jeszcze wykończone, a potem urządzone. Nie da się ukryć, że w pewnych aspektach ludzie po prostu nie mogą zdecydować się na taką ewentualność. Poza tym przyjmuje się, że koszt urządzenia metra kwadratowego to dodatkowy 1000 zł, który trzeba wydać z własnej kieszeni. Jest to sporo.