Wytrzymałe ścianki reklamowe zewnętrzne – budowa, materiały, zakup

Wytrzymałe ścianki reklamowe zewnętrzne – budowa, materiały, zakup

Prezentowanie reklam na zewnątrz z użyciem mobilnych ścianek wymaga zastosowania odpowiednich rodzajów materiałów odpornych na liczne czynniki pogodowe. Z czego produkuje się ścianki reklamowe zewnętrzne? Gdzie można je zamówić?

Czym są zewnętrzne ścianki reklamowe?

Ścianki reklamowe to rodzaj popularnego nośnika używanego w reklamie, który przeznaczony jest do prezentowania przekazu reklamowego lub do prezentacji informacji, grafik, jako ścianka do zdjęć.

Mogą być one również używane na zewnątrz, na przykład przed siedzibą firmy, w trakcie eventów, na przykład targów, pikników, wydarzeń sportowych albo kulturalnych.

Jak zbudowane są ścianki zewnętrzne reklamowe?

Aby ścianki reklamowe tego typu mogły sprawdzić się na zewnątrz, muszą cechować się one odpowiednią budową, aby były trwałe i wytrzymałe.

Ścianki te najczęściej wykonuje się z usztywnianych planszy, które przeznaczone są do zadruku – jednostronnego albo dwustronnego. Plansze umieszczane są na metalowych stelażach z podporami, które przytrzymują je w miejscu. Stelaże z kolei są zabezpieczone za pomocą obciążeń, na przykład płyt chodnikowych, które zapobiegają ich przewracaniu się i przesuwaniu.

Dodatkowo ścianki te mogą być uzupełnione o inne elementy, na przykład okienka na wsuwane plakaty, kieszenie – koszyczki na ulotki i foldery, elementy 3D czy tablice suchościeralne.

Jakie materiały używane są na ścianki reklamowe zewnętrzne?

Do produkcji takich materiałów reklamowych wykorzystuje się specjalne rodzaje materiałów odpornych na czynniki pogodowe.

Plansze wykonuje się najczęściej z tworzyw sztucznych, na przykład poliwęglanu komorowego określanego jako plaprop. Są one wytrzymałe i odporne na deszcz i śnieg.

Zewnętrzne ścianki reklamowe – gdzie można je zamówić?

Ścianki zewnętrzne najlepiej zamówić w sprawdzonej firmie zajmującej się reklamą outdoorową.

Takie nośniki reklamy wykonuje między innymi firma Brooklyn – https://brooklyn.pl/product-details/scianki-zewnetrzne/. Ścianki wykonywane są na zamówienie zgodnie z grafikami przekazanymi przez klienta.