Skrzyniopalety plastikowe – ogólny opis i zalety

schoellerallibert.com - scho skrzyniopaleta (1).jpg

Dawno temu w Polsce używano tylko skrzyniopalet drewnianych. Spełniały one swoje funkcje, ale trudno było je utrzymać w czystości i przenosić (zbyt duża waga). Na szczęście z czasem zaprojektowano bardziej nowoczesne skrzynie plastikowe. Czym się one charakteryzują? Sprawdźmy.

Co zapewnia producent?

Okazuje się, że skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego jest bardzo starannie zbudowana. Jej producent musi być przecież pewny, że klient nie zacznie kręcić nosem na jakość wykonania. Co ciekawe, poza tym, że taki produkt zawsze spełnia najwyższe standardy branżowe, to jeszcze poprawia rentowność, a nawet przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Stosując skrzyniopalety plastikowe, można przyśpieszyć oraz ułatwić transport towarów (chodzi np. o optymalizację obciążanie auta ciężarowego). Mało tego, samo magazynowanie jest także znacznie prostsze. Nic dziwnego. Produkty, o których tutaj mowa są lekkie i jednocześnie niezwykle stabilne. Zaskakują swoją wytrzymałością.

Inne zalety skrzyniopalet plastikowych

Nieprzypadkowo skrzynie plastikowe stanowią obecnie nową jakość logistyki. Mają przewagę nad konkurencyjnymi kistenami z drewna poprzez zwiększoną odporność na liczne uszkodzenia mechaniczne. Zachwycają zatem ulepszoną ergonomią.

Jakie jeszcze plusy można wymienić w przypadku tego typu produktów? Okazuje się na przykład, że skrzyniopaleta ochrania towar także przed wodą i wilgocią. Co więcej, jest kompatybilna ze zautomatyzowanymi systemami przenoszenia ładunków, a jej dokładnie wyczyszczenie nie stanowi żadnego problemu.

Akcesoria, dodatkowe opcje

Co ważne, aby skrzyniopalety i skrzynie plastikowe lepiej nadawały się do swoich zadań w takich branżach, jak: przetwórstwo spożywcze, zbiór i dystrybucja warzyw, przemysł mięsny, rybołówstwo i przemysł farmaceutyczny, producent dołącza do nich przydatne akcesoria.

Mowa o pokrywach, drzwiczkach dostępowych, kółkach samonastawnych, a nawet płozach, zatyczkach spustowych i zaworach drenażowych. Zdarza się, że na specjalnie zamówienie klienci mogą otrzymać skrzyniopaletę z perforowanymi bokami! A dla bardziej wymagających są przygotowane do sprzedaży skrzyniopalety składane (te produkty świetnie nadają się do transportu na duże odległości).