Przewoźnik PKS Raciborz

Przewoźnik PKS Raciborz

W powiecie raciborskim głównym przewoźnikiem świadczącym usługi komunikacyjne jest PKS Racibórz. Pasażerowie są przewożeni na terenie powiatu i miast ościennych od ponad siedmiu dekad. Spółka przez te wszystkie lata dba o bezpieczny dowóz pasażerów do punktu docelowego.

Rozkłady jazdy

Rozkłady jazdy są dopasowane do zapotrzebowania pasażerów. Największa częstotliwość przejazdów odbywa się rano pomiędzy godziną 6 a 8 oraz popołudniu między 12 a 16. Jest to czas kiedy uczniowie i pracownicy jadą do szkół i pracy, a następnie z nich wracają. Poza tymi godzinami ilość kursów jest mniejsza (z przyczyn ekonomicznych — małe zapotrzebowanie). Aby sprostać wymaganiom pasażerów, spółka jest w stałym kontakcie z placówkami oświaty i w razie potrzeby modyfikuje rozkłady jazdy.W dni powszednie kursuje 88 linii, które wykonują aż 420 przejazdów każdego dnia. W weekend ilość kursów jest zmniejszona do około 80.Autobusy rozpoczynają swoją trasę od dworca autobusowego, kursują i zatrzymują się na 220 przystankach, które znajdują się w powiecie raciborskim i miastach ościennych.

Realizacja przewozów

Poza standardowymi trasami PKS Racibórz obsługuje komunikację dalekobieżną. Autobusy jeżdżą do Katowic, Wisły, Zakopanego oraz Cieszyna.Ponadto spółka podstawia autokary do przewozów uczniów do szkół w gminach Kuźnia Raciborska, Rudnik, Piotrowice Wielkie, Kornowiec, Nędza, Krzyżanowice oraz Krzanowice.Wraz z likwidacją niektórych tras kolejowych PKS Racibórz wprowadza dodatkowe kursy, aby zapełnić powstałe luki. Poza tym ciągle przyjmowane i rozpatrywane są wnioski dotyczące rozwoju sieci i jej modernizacji.

Dodatkowe usługi

PKS Racibórz świadczy także usługi z zakresu wynajmu autokarów. Pojazdy można wynająć organizując wycieczki szkolne, krajoznawcze lub pielgrzymki. Także osoby prywatne, organizując imprezy okolicznościowe lub firmy chcące zapewnić transport swoim pracownikom w kraju lub za granicą, mogą zgłosić się i wynająć odpowiedni autokar.Informacje na temat cen, możliwości technicznych oraz wolnych terminów można uzyskać w Dziale Przewozów Pasażerskich.