Jakie śruby i wkręty do drewna będą najlepsze?

Bardzo popularne ostatnimi czasy są rozmaite śruby oraz wkręty do drewna. Wy także potrzebujecie takich właśnie akcesoriów? Czym wyróżniają się najczęściej stosowane wkręty? Jakie śruby będą odpowiednim wyborem?

Jakie mamy rodzaje wkrętów?

Trzeba zauważyć, że wkręty przeważnie składają się z łba, a także trzonu. Co jeszcze warto wiedzieć o tym temacie? Na łbie wkrętu jest nacięcie. Każdy – amator czy zawodowiec – musi pamiętać o tym, aby rodzaj tego elementu dostosować do przestrzeni – pod kątem osadzenia, a także materiału, który ma być łączony. Łeb we wkręcie może przyjmować rozmaite kształty. Podobnie jak nacięcia, które znajdują się w obszarze tych produktów. Warto zauważyć, że wyróżniamy rozmaite wkręty. Elementy do drewnianych materiałów różnią się między sobą nie tylko producentem. Trzeba tutaj wspomnieć również o takich aspektach, jak kształt łba, rodzaj napędu (służący do montowania), trzon, gabaryty itp. Jakie jeszcze wkręty można kupować w sklepach internetowych albo stacjonarnych z tym asortymentem? To na przykład akcesoria ciesielskie, ocynkowane, oczkowe… Spotyka się także wkręty do płyt gipsowych, do blachy, do betonu itd.

Jeśli chcecie zdecydować się na odpowiedniej jakości akcesoria do drewna, to warto wybrać wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy – AN 201. Posiadają one normę DIN 7997. Zostały starannie wykonane ze stali węglowej, stali nierdzewnej A2 (INOX) lub stali kwasoodpornej A4. Fachowcy zastosowali tutaj dodatkowe akcesoria chroniące przed korozją. Mamy na myśli ocynk galwaniczny albo ocynk galwaniczny żółty. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału, zmienia się zakres – na przykład dla stali węglowej wynosi on Ø2,5 – Ø6.

Zobacz aktualną ofertę – wkręty do drewna od Stalmut.

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem

Do drewna można zastosować również inne akcesoria. Okazuje się, że bardzo popularne są między innymi śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem. Zamkowe elementy można zidentyfikować pamiętając o następujących normach: DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Opisywane w tym momencie akcesoria mają metryczny rodzaj gwintu i występują w trzech różnych klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Tutaj także zostały zastosowane dodatkowe zabiegi, aby wzmocnić ochronę przed korozją. Gdzie są stosowane takie śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem? Na przykład do połączeń właśnie konstrukcji drewnianych. Nie inaczej jest uwzględniając skręcanie drewnianych płotów, ławek lub elementów ogrodzeniowych. Nic zatem dziwnego, że takie akcesoria są obecnie bardzo popularne.